Virtuální realita se vyvíjí jako nástroj pro hotelový design

Architektura firmy zkoumají využití virtuální reality jako způsob, jak předvést modely pokojích a vlastnosti pro klienty v hotelovém průmyslu.

Architektonická firma Chipman design architektura používá virtuální realitu, aby klienti v hotelovém průmyslu projít časných designů hotelů a pokojů.
Reportáž z USA Vzhledem k tomu, technologie pro virtuální realitu stává i cenově dostupnější a srozumitelnější pro širokou veřejnost, architektura firmy začaly používat to jako způsob, jak umožnit jejich klienti v hotelovém průmyslu projít koncepčních návrhů před kladivo zasáhnout jakýkoli hřebík.

Ačkoli technologie je stále vyvíjí, uvedly zdroje virtuální realita vyvinula do bodu, kdy mohou vzít své současné metody návrhu, převést je do nového softwaru a celý proces rychlejší, jednodušší a možná i levnější.

Šetří čas, peníze
Architektonická firma Stonehill & Taylor pracoval na projektu projekční bungalovy-at cenu o 1,2 milionu $ každý, za důvěrné klienta v zábavního parku průmyslu, řekl Michael Suomi, ředitel a ředitel designu. Bungalovy měli jít na vodě, tak navrhovat a stavět modelový prostor pro přezkoumání by vyžadovalo budování kompletní strukturu a dokovací stanici, řekl. Kvůli tomu, řekl, model sám o sobě by stálo asi 1.000.000 $ stavět.

Místo toho, klient měl technologii prakticky obrázků projektů na stěnách a podlaze speciálně navržené místnosti, řekl, a uživatelé mohli nosit pár brýle a klobouk s čidly, která zaznamenanými jejich pohyb v prostoru. Jeho firma pracuje s 3D vizualizace, fotorealistické vizualizace a letět-through videa předtím, řekl, ale to byl uživatelem kontrolovaný virtuální realita zážitek.

„Dalo by se pohybovat v prostoru,“ řekl. „Bylo to, jako byste byli v něm. Bylo čtyřstranné, tři stěny plus podlahy. Pokud by došlo k stolek, mohli byste se na to podívat a pohybovat se kolem něj. “

To byl velký alternativa k fyzicky zesměšňovat nahoru bungalov, řekl Suomi, dává klientovi pocit měřítku, prostor, design a funkčnost. To také dokazuje, že virtuální realita má místo s projekty, které jsou náklady příliš vysoké stavět, řekl.

Vytvoření virtuální reality model majetku nebo místnosti klientům umožňuje rozhodovat rychleji, říká Patricia Rotondo, generální ředitel vizionář a designu ředitel společnosti Chipman design architektury. Dodavatelé může vypadat ve stěnách virtuálních modelů a vidět instalatérské, dráty a žádné mechanické prvky a bodové problémy dopředu, řekla.

U hotelového projektu v Kanadě, její firma šel klienty prostřednictvím virtuální místnosti, řekla. Rotondo řekl, že neměl rád typ zavazadla v modelu, takže její firma byla schopna změnit způsob, jakým rack se vejde do prostoru, jakož i změnit materiál v reálném čase jako klienti sledoval.

Schopnost prakticky měnit aspekty místnosti, takže klienti mohou vidět různé možnosti zkracuje na čas potřebný k provedení změn, řekla. Pokud klient nemá rád tkaninu na židli ve fyzickém modelu místnosti, řekla, to znamená, že by museli najít novou látku, objednávat ho odesláním do padělatel, reupholster židli a dopravou na modelu místnosti. Spolu s přijímáním šest až dvanáct týdnů, řekla, že je to zvýšení nákladů na materiál, práce, přepravy a montáže.

Podle výpočtů firmy je založen řekla, pomocí virtuální reality postavit pokoji, chodba, vstupní halu a zbytek majetku mohla stát méně, než by se fyzicky postavit model místnosti.

Odlišný postup
To trvá několik kroků navíc přenést návrhy pokojů a vlastností do virtuální reality software, řekl Bruce Wright, viceprezident a ředitel společnosti SB architektů a úsilí závisí na úrovni podrobností jeho firma se pokouší komunikovat. Je to poměrně jednoduché, řekl převést omítky s programem, ale „dále po silnici, s vyšším rozlišením a detail, to zabere více času.“

Přesto řekl: „Je to rozhodně stojí za námahu, když jsou klienti investují velké množství peněz v designu. Je to skoro vizuální pojistka. S trochou navíc času a peněz, které jasně vidět, co se děje, které mají být dodány, když je to vlastně postaven v realitě. “

Wright říká, že pro své firmy, virtuální reality design je nejužitečnější v raných fázích projektu, protože eliminuje mnoho překážek konceptualizace.

Projektování pro virtuální realitu zapotřebí Stonehill & Taylor modelovat na vyšší úroveň detailů, než by za normálních okolností pro sadu stavební dokumentaci, řekl Suomi. Mnoho architektura firmy však stále čerpat vše ve 2D, řekl, ale proto, že dvourozměrné výkresy nepřekládají snadno do virtuální reality, všechno musí být modelovány ve 3D.