Cool hotely

Každý majitel hotelu a kariéra manažer má svůj vlastní sklad hotelových statistiky a chladnými fakty. Hotely jsou jedinečné a úžasné součástí světové kultury a tam je hodně říci o nich.

Slovo „hotel“ pochází ze starověkého francouzského slova „ubytovny“ a má stejný kořen jako slovo „nemocnice.“ Slovo přišlo do běžného používání v 17. století. Anglické a americké obecné právo považuje hotelkeeper veřejný úředník, který má povinnost přijímat „všechny správné osoby“ za jídlo a ubytování. První hotely Americké předcházejí revoluční válku. Fraunces Krčma byla založena v roce 1763 na Pearl Street v New Yorku. To je stále v provozu jako restaurace a bar.

V polovině 17. století se začaly objevovat v Evropě jako předchůdce moderního hotelu, místa ubytování pro turisty koučování hostinec. První moderní hotel byl založen v Exeteru, Anglie v roce 1768 pak začal vzkvétat v západní Evropě a severní Americe během 19. století.

Nyní, ve Spojených státech vede svět v počtu hotelových pokojích s téměř 5 milionů pokojů. Čína je na druhém místě s 1,5 milionu pokoji. Hotely v Číně jsou mnohem víc lidí ačkoli. Hotely ve Spojených státech v průměru 58 milionů hostům ročně (nebo 12 osob na pokoj ročně). hotely čínští v průměru 83 milionů hostům ročně (nebo 55 osob na pokoj ročně). Němečtí hotelové pokoje jsou ještě rušnější na 75 hostů na pokoji ročně. hotely turecké průměru 95 hostů na pokoj ročně. Rusko crams 44 milionů cestujících v pouhou 260.000 hotelových pokojích (nebo 169 hostů na pokoji ročně).

Tam jsou některé úžasné hotely na světě, z nichž mnohé se staly turistické atrakce v sobě. Burj al-Arab hotel v Dubaji je postaven na umělém ostrově ve tvaru plachty gigantické lodi. Ikonický zaoceánský parník, RMS Queen Mary byl přebudován na hotel, kotvící v Long Beach v Kalifornii. K dispozici jsou hotely, věznice Löwengraben ve švýcarském Luzernu a Liberty Hotel v Bostonu, které jsou převedeny věznice. Tam jsou hotely postavené z převedených letadel a převedeny z bývalých jaderných bunkrů. Cuevas Pedro Antonia de Alarcón ve Španělsku a několika hotelů v Turecku jsou zabudovány v přírodních jeskyních. Desert Cave Hotel v jižní Austrálii je postaven ze starého opálového dolu.

Existují led a sníh postavené hotelů ve Švédsku, Finsku, Německu a Kanadě, které mají přestavět každou zimu. Kapslové hotely v Japonsku nabízejí noční ubytování v zaplněný, pravoúhlé nádoby.

Nejvyšší hotel na světě, nabízí pokoje 1600 stop nad ulicí, je Ritz-Carlton v Hongkongu. Nicméně, nejvýše položený hotel je Hotel Everest View, který se nachází téměř 13000 stop nad mořem v Himalájích.